Published on May 3, 2018 6:35 pm

See the Round 8 TAC Cup Girls teams.

TAC CUP GIRLS: ROUND 8 TEAMS

See the Round 8 TAC Cup Girls teams.

CALDER CANNONS v. DANDENONG STINGRAYS 

Round 8 – 04/05/2018

Calder Cannons

B: 41. G. Prespakis, 46. G. Elarmaly, 8. E. Vale

HB: 11. A. Barba, 48. C. Brown, 21. G. Patrikios

C: 34. Z.  Hardiman, 38. L.  Cocomello, 43. C.  Leahy

HF: 29. S. Elias, 17. E. Cornish, 37. F. Holloway

F: 32. T. Fry , 49. T. Crook, 25. A. Magri

R: 18. C. Rendelmann, 3. M. Prespakis, 2. F. Theodore

Int: 30. S. Cameron, 22. M. Muller, 6. K. Reid, 9. M. Warburton

Emg: 44. I. McNeill-Wren, 33. B. Pepper, 27. E. Woodley

 

Dandenong Stingrays

B: 46. J. George, 40. R. Clancy – Dillon, 4. J. Guy-Toogood

HB: 15. J. Allen, 35. L. Cripps, 16. A. West

C: 28. T.  Smith, 12. M.  McDonald, 31. B.  Vernon

HF: 1. S. Heath, 26. I. Shannon, 29. B. Struylaart

F: 48. A. Carroll, 44. S. Ryan, 39. N. Taylor

R: 45. M. Graham, 3. C. Jones, 20. E. Wilson-Macdonald

Int: 19. B. Borchard, 10. A. Jordan, 50. A. Nagtzaam, 30. P. Swayn

Emg: 5. E. Allen-Burns, 21. G. Hodder

 

 

EASTERN RANGES v. MURRAY BUSHRANGERS 

Round 8 – 05/05/2018

Eastern Ranges

B: 11. M. Edwards, 23. C. Smith, 41. J. Richardson

HB: 37. G. Macpherson, 49. C. Wilson, 48. L. Szigeti

C: 8. C.  Delbridge, 21. M.  Cann, 24. K.  Ridley

HF: 38. L. McClelland, 40. T. Merrett, 3. E. Woods

F: 18. A. Allsopp, 28. L. Kelly, 22. C. Chamberlain

R: 46. S. Kendall, 6. G. De Angelis, 39. O. Meagher

Int: 10. N. Cormack , 16. E. Horne, 47. J. Provan, 45. M. Wandin

Emg: 34. S. Bowden, 9. P. Buruma, 35. B. Cubitt, 36. J. Grace, 50. S. Zappia

 

Murray Bushrangers

B: 14. A. Duguid, 39. H. Doohan, 26. E. Nicholson

HB: 16. E. Ashley-Cooper, 32. N. Watts, 5. C. Hargreaves

C: 6. K.  Adams, 22. T.  Smith, 3. P.  Crelley

HF: 21. C. Boschetti, 1. J. Harvey, 41. Z. Spencer

F: 11. A. Chessor, 37. S. Damon, 10. G. Kelly

R: 34. E. McPherson, 4. C. Knight, 19. M. Brown

Int: 13. E. Balaburov, 40. M. Burke , 35. M. Jones, 33. M. Trethowan

Emg: 44. M. Eze, 25. E. Freeman

 

 

OAKLEIGH CHARGERS v. WESTERN JETS 

Round 8 – 05/05/2018

Oakleigh Chargers

B: 2. M. Hill, 45. T. Cowan, 13. T. Morton

HB: 14. H. McLaren, 68. A. Dyer, 50. C. Nancarrow

C: 30. G.  Lagioia, 19. E.  Harley, 5. A.  van Oosterwijck

HF: 3. J. D’Amato, 29. M. Bertuna, 10. A. Oloughlin

F: 38. D. Bateman, 18. I. Gietzmann, 9. E. Jackson

R: 11. B. Winbanks, 32. C. O’Malley, 16. A. Porter

Int: 70. P. Fennell, 43. E. Hastie, 31. K. Hunter-Scott, 15. A. Ling, 26. A. Micallef, 51. G. Relph

 

Western Jets

B: 8. E. Gardner, 31. K. Rebuffo, 2. C. Gashi

HB: 27. P. Ozols, 30. I. Pritchard, 40. S. Whiting

C: 19. O.  Forsythe, 13. C.  Jansen, 14. I.  Grant

HF: 43. C. Greiser, 39. C. Saxon-Jones, 12. K. O’Keefe

F: 34. T. Evans, 41. S. Forbes, 38. E. Hitch

R: 25. T. Kolevski, 16. E. Georgostathis, 33. L. Basto

Int: 5. M. Daw, 21. M. Fenech, 17. I. Freeman

Emg: H. Bult, E. Cassar, M. Gregory, E. Hannett

 

 

GEELONG FALCONS v. NORTHERN KNIGHTS 

Round 8 – 05/05/2018

Geelong Falcons

B: 37. S. Dinneen, 36. A. Chapman, 21. K. Haustorfer

HB: 32. M. Sheppard, 23. L. McEvoy, 27. D. Taylor

C: 18. N.  Morrison, 39. T.  Love, 35. S.  Walmsley

HF: 10. S. Atkins, 42. S. DeGiacomi, 16. L. Gardiner

F: 31. E. Mahoney, 38. R. Tierney, 50. S. Williams

R: 33. Z. Inei, 7. O. Purcell, 6. P. Sheppard

Int: 15. J. Devarakonda, 40. E. Shannon, 20. D. Smith, 2. E. Vella

Emg: 5. J. Dover, 34. S. Hungerford, 26. M. Skinner

 

Northern Knights

B: 27. P. Kearney, 26. E. Clayton, 32. A. Snow

HB: 10. P. Chisholm, 18. S. Sansonetti, 13. M. Suzuki

C: 12. O.  Dikranis, 5. M.  Brancatisano, 2. M.  Jarvis

HF: 7. A. Bennett, 6. A. Bannan, 21. E. McKenzie

F: 1. M. Antypas, 24. A. Pronesti, 22. B. Gutknecht

R: 4. N. O’Connor, 23. G. Newton, 14. J. Fitzgerald

Int: 17. C. Fitzgerald, 20. J. McCarthy, 3. N. Morris-Dalton, 29. T. Pulcino

Emg: 8. G. Ceravolo, 33. T. Curavic, 30. M. Rodezno

 

 

SANDRINGHAM DRAGONS v. BENDIGO PIONEERS 

Round 8 – 05/05/2018

Sandringham Dragons

B: 40. N. Borg, 60. G. Strangio, 65. C. Saultry

HB: 23. C. Bowen, 32. S. Hartwig, 58. G. Bridges

C: 30. E.  Brown, 43. A.  McKay, 5. J.  Tait

HF: 3. S. Rothfield, 39. M. Purcell, 53. I. Stutt

F: 50. H. Bate, 1. M. Wilson, 38. M. Cairns

R: 20. A. Dalley, 36. J. Owen, 25. I. Eddey

Int: 31. B. Arnold, 46. A. Burke, 24. T. Grasso, 64. E. McNamara

Emg: 49. L. Amelung, 2. W. Laing, 13. D. Walker

 

Bendigo Pioneers

B: G. Murley, 24. E. Gretgrix, 32. S. Reilly

HB: 27. B. Hards, 20. K. Douglass, 3. C. Isaac

C: 12. T. Coad, 28. M.  Williamson, 29. E.  Snell

HF: 26. L. Newton, 8. S. Knoll, T. Shepherd

F: 16. E. Cooper, 17. G. Sladden, 22. M. Ward

R: 25. T. Stewart, 2. M. Baldwin, 19. K. Jacques

Int: 6. M. Curran, 11. J. Finning, T. Goodrem, 5. E. Turnbull

 

 

GREATER WESTERN VICTORIA REBELS v. GIPPSLAND POWER 

Round 8 – 05/05/2018

Greater Western Victoria Rebels

B: 11. T. Marra, 45. A. Humphries, 14. L. Sykes

HB: 15. T. Jasper, 25. G. Clarke, 4. A. Nicholson

C: 27. N.  Dojiok, 34. S.  Glover, 28. I.  Simmons

HF: 13. C. Leonard, 41. K. Harris, 18. S. Van De Heuvel

F: 44. E. Bibby, 43. M. Caris, 2. R. Saulitis

R: 35. R. Caris, 16. L. Butler, 23. S. Molan

Int: 6. N. Butler, 20. T. Heath, 5. V. Jewell, 33. I. Robson

Emg: 9. J. McAuliffe , 1. A. Trigg

 

Gippsland Power

B: 17. S. Trewin, 65. J. Redmond, 45. L. Van Berkel

HB: 6. E. Haeusler , 8. C. Abrahams , 49. M. Shaw

C: 48. C.  Prestidge, 28. T.  Hanks, 30. A.  Rippon

HF: 13. H. Andrews, 27. N. Webber, 12. M. Fitzsimon

F: 1. E. Jones, 60. E. Williams, 11. S. Walker

R: 58. A. Dunn, 10. T. Dower, 57. J. Ferguson

Int: 29. C. Bray, 7. L. Raymond , 4. J. Ross, 50. M. Van Berkel

Emg: 21. H. Balmer, 9. T. Whitehead

 

Naming Rights

official licencee / supplier