Published on June 21, 2018 6:30 pm

See the teams for Round 10 in the TAC Cup.

TAC CUP TEAMS: ROUND 10

See the teams for Round 10 in the TAC Cup.

EASTERN RANGES v. CALDER CANNONS

Round 10 – 23/06/2018

10:30

Box Hill City Oval

Eastern Ranges

B: 1. B. Bredin, 21. J. Ross, 20. B. Cardamone

HB: 57. C. Leon, 18. B. McCormack, 25. L. Vassis

C: 4. R.  Clausen, 7. L.  Stapleton, 11. M.  Mellis

HF: 3. H. Chinn, 14. L. Gawel, 28. L. Kruger

F: 5. R. Einsporn, 58. R. Smith, 27. J. Jaworski

R: 36. S. Kapahnke, 8. J. Burleigh, 24. K. Quirk

Int: 10. C. Black, 43. K. Crosby, 53. J. Drake, 16. T. Garner, 47. T. Hallett-Tauali’i, 2. A. Kalcovski, 52. L. Munro, 26. C. Norris, 22. C. Quirk

 

Calder Cannons

B: 9. C. Barton, 38. B. Newman, 43. L. Cavallaro

HB: 35. S. Graham, 23. D. Hanna, 48. S. Ramsay

C: 27. T.  Browning, 53. M.  Abou-Eid, 7. S.  Skidmore

HF: 1. D. Mott, 29. J. Riccardi, 12. J. O’Sullivan

F: 40. L. Johnson, 41. J. Roumeliotis, 10. H. Minton-Connell

R: 54. C. Lamb, 25. J. Martin, 42. N. Croft

Int: 21. H. Jones, 51. W. Jury, 3. I. Moussa , 55. A. Righele, 19. B. Rigoni, 14. J. Taylor

Emg: 4. K. Baker, 36. P. Mahoney

 

 

WESTERN JETS v. NORTHERN KNIGHTS

Round 10 – 23/06/2018

10:30

Williamstown Football Ground

Western Jets

B: 15. M. Hearne, 37. H. Murphy, 30. L. Pettigrove

HB: 48. A. Britten, 28. J. Papachatzakis, 25. S. Johnson

C: 20. D.  Cassar, 36. J.  Rice, 6. L.  Rocci

HF: 27. J. Klaromenos, 45. A. Clarke, 22. O. Manton

F: 8. J. Kellett, 49. D. Pantalleresco, 10. S. Kyriazis

R: 47. D. Walters, 12. C. Thar, 7. J. Watkins

Int: 3. K. Bharathi, 13. D. Bolkas, 29. D. Fruscalzo, 24. J. Honey, 4. J. Jenkins, 19. T. Kolyniuk, 26. W. Smyth, 46. A. Tanner, 16. C. White

 

Northern Knights

B: 25. J. Davies, 28. S. Uzelac, 6. X. Naish

HB: 17. J. D’Intinosante, 33. J. Randall, 22. M. Wild

C: 30. J.  McInerney, 8. A.  Carafa, 15. O.  White

HF: 7. H. Grace, 9. C. Simonsen, 27. J. Lucente

F: 18. S. Brazier, 20. P. Della Rocca, 38. B. Nikolovski

R: 19. N. Howard, 11. R. Sturgess, 13. S. Philp

Int: 31. N. Barro, 10. B. Bell, 24. R. Bowkett, 55. J. Boyd, 37. K. Brandt, 54. Z. Costello, 40. N. Mayne, 53. J. Watson, 44. C. Wild

 

 

OAKLEIGH CHARGERS v. SANDRINGHAM DRAGONS

Round 10 – 23/06/2018

10:30

Warrawee Park

Oakleigh Chargers

B: 36. C. Beasley, 30. B. Wraith, 37. C. Oglethorpe

HB: 64. J. Jordon, 81. M. Emmett, 15. K. Schreiber

C: 17. T.  Bianco, 16. L.  Westwood, 31. W.  Golds

HF: 13. A. Bosenavulagi, 26. J. Gasper, 10. C. Whitehead

F: 11. M. Rowell, 7. J. Robertson, 21. H. Shugg

R: 49. N. Bryan, 32. J. Ross, 20. F. Elliot

Int: 48. M. Bowman, 35. X. Fry, 62. T. Graham, 38. Z. Hart, 78. W. James, 19. D. Romero, 25. D. Scala, 28. O. Simpson, 33. M. Warren

 

Sandringham Dragons

B: 12. C. Jones, 69. C. Watts, 18. A. Seaton

HB: 45. J. Voss, 33. W. Kennedy, 48. J. Worrell

C: 19. S.  Forbes, 6. H.  Houlahan, 53. H.  Ralphsmith

HF: 13. T. Brimble, 20. H. Bede, 17. J. Denborough

F: 39. J. Florent, 52. C. Dean, 10. S. Sofronidis

R: 59. A. Courtney, 8. K. Owens, 7. L. Stocker

Int: 51. N. Burke, 64. L. Butler, 66. R. Byrnes, 72. D. Chirgwin, 41. J. Goddard, 43. C. Langford, 26. F. Maginness, 61. F. McAsey, 46. L. Witts

 

 

DANDENONG STINGRAYS v. GREATER WESTERN VICTORIA REBELS

Round 10 – 23/06/2018

01:00

Shepley Oval

Dandenong Stingrays

B: 12. M. Gahan, 56. M. Cumming, 25. J. Triep

HB: 35. F. Stellato, 32. D. Frampton, 7. J. Taylor

C: 27. L.  McDonnell, 23. C.  Hustwaite, 3. J.  Plumridge

HF: 6. J. Barker, 21. J. Johnson, 49. M. Cottrell

F: 17. F. Bayne, 28. B. Schmidt, 8. J. Smith

R: 36. S. Cumming, 11. E. Cahill, 31. H. Briggs

Int: 19. J. Burton, 20. S. De Koning, 45. L. Goonan, 57. R. Nanscawen, 24. B. Nyuon, 5. A. Paterson, 48. J. Stuart, 39. J. Toner, 44. C. Weightman

Emg: 46. L. Bellinvia

 

Greater Western Victoria Rebels

B: 48. J. Cleaver, 18. B. Helyar, 1. C. Craig-Peters

HB: 5. H. Jennings, 8. H. Butler, 24. M. Lloyd

C: 32. M.  Burgess, 9. L.  Dawson, 30. I.  Wareham

HF: 14. J. Hill, 11. J. Chatfield, 40. I. Thomas

F: 21. I. Grant, 45. D. McEldrew, 2. M. Schnerring

R: 29. P. Glanford, 6. C. Wilson, 27. E. Lamb

Int: 41. B. Dodd, 35. C. Hinkley, 47. T. Mahony, 7. M. Martin, 39. J. Mawson, 20. T. Watts

Emg: 10. J. Lohmann, 44. R. Polkinghorne

 

 

GIPPSLAND POWER v. BENDIGO PIONEERS

Round 10 – 23/06/2018

02:00

Windy Hill

Gippsland Power

B: 15. R. Sparkes, 14. T. Hourigan, 35. J. van der Pligt

HB: 1. T. Hayes, 40. Z. Hurley, 7. B. Patterson

C: 8. B.  Beck, 9. I.  Mosquito, 29. B.  Motton

HF: 30. T. Baldi, 23. N. Gown, 34. J. Hume

F: 11. A. Hodge, 16. J. Smith, 37. H. Pepper

R: 22. R. Henkel, 12. B. Smith, 6. R. Baldi

Int: 36. M. Bentvelzen , 10. L. Connolly, 42. T. Howard, 31. B. Macfarlane, 19. F. Phillips, 43. Z. Skinner, 33. B. Thorson, 44. M. Toussaint, 45. A. Young

 

Bendigo Pioneers

B: 2. J. Williams, 31. B. Worme, 21. D.  Loveridge

HB: 59. B. Rowles, 32. W. Wallace, 20. J. Schischka

C: 25. F.  Perez, 5. N.  Wheeler, 49. O.  Perez

HF: 16. J. Atley, 41. B. Vaz, 17. R. Ironside

F: 14. T. Dow, 23. D. Keating, 8. B. Kemp

R: 22. M. Johnson, 43. H. Lawrence, 6. J. Rodi

Int: 13. K. Brown, 60. L. Fitzgerald, 29. E. Roberts, 42. Z. Shelton, 28. C. Vick, 58. Tillig

Emg: 34. R. Clarke, 46. L. Tenace

 

 

GEELONG FALCONS v. MURRAY BUSHRANGERS

Round 10 – 23/06/2018

02:15

Avalon Airport Oval (Chirnside Park)

Geelong Falcons

B: 23. T. Nyak, 40. J. Clark, 3. K. Rayner

HB: 20. B. Ham, 31. C. Cartledge, 21. L. Smith

C: 7. C.  Harris, 9. B.  Morton, 35. C.  Tanis

HF: 1. J. Dahlhaus, 42. H. Spiller, 32. F. Parish

F: 17. S. Ham, 51. N. Conway, 2. S. Torpy

R: 50. J. Grigsby, 10. B. Mensch, 6. D. Madigan

Int: 5. W. Batson, 38. S. Bourke, 43. J. Jewell, 33. Z. Knights, 12. J. Muhor, 19. B. Ritchie

Emg: 11. C. Karpala, 36. J. Paatsch, 47. L. Peck

 

Murray Bushrangers

B: 30. L. Andrews, 59. L. Fiore, 55. R. Paradzayi

HB: 7. Z. Barzen, 34. T. Boyd, 19. J. Boyer

C: 26. R.  Bice, 5. E.  Smith, 53. C.  Wilson

HF: 6. W. Chandler, 2. J. Butts, 10. P. Warner

F: 12. L. Ash, 18. H. Garoni, 14. J. Chalcraft

R: 23. M. Marriott, 38. D. Clarke, 28. K. Clarke

Int: 13. B. Frauenfelder, 3. B. Kelly, 31. W. Mack, 52. J. Sanford, 44. L. Whyte, 46. K. Williamson

Emg: 32. E. Dayman, 57. R. Goodley, 40. N. Irvine

Naming Rights

official licencee / supplier